Розглянуто принцип дії бризкальних басейнів. Наведено
переваги і недоліки бризкальних басейнів. Проаналізовано конструктивні переваги
та недоліки. Наведені можливі аварійні випадки та шляхи виходу. Також наведені
граничні показники роботи бризкальних басейнів.
Бризкальний басейн це ставок, де над дзеркалом води встановлюються форсунки, чи сопла.
Бризкальний басейн зазвичай являє собою залізобетонний або бетонний резервуар, що складається з двох або більше секцій. Є варіант виконання з однією секцією.
Охолодження відбувається при падінні крапель на дзеркало води за рахунок передачі тепла повітрю конвекцією, та випаровуванню. Тепло оборотної води переходить повітрю при прямому контакті, та випаровується.
Додатковим охолодженням слід вважати передачу тепла від дзеркала води повітрю.
На охолодження в бризкальному басейні впливає:
Швидкість крапель на виході з форсунки чи сопла, чим більше тим краще, однак збільшення швидкості крапель впливає на збільшення гідравлічного опору форсунки (сопла). Рекомендована швидкість потоку води на виході з форсунки 3,5..4,5 м/с що зазвичай відповідає гідравлічному опору форсунки приблизно в 1 бар. В деяких рекомендаціях вказується рекомендована швидкість в 6..12 м/с, однак це призводить до збільшення гідравлічного опору відповідно до 3,3..14 бар. З досвіду: краще більше форсунок на менший гідравлічний опір ніж менше на більший. Збільшення гідравлічного опору потребує більше електроенергії для перекачування оборотної води. Також відзначимо що при більших опорах форсунки скоріше виходять з ладу.
Швидкість крапель що потрапляє до дзеркала води, тобто швидкість крапель внизу. Чим більше швидкість тим краще., при рівній швидкості крапель на виході з форсунки, швидкість залежить від висоти встановлення форсунки над рівнем дзеркала. Рекомендована висота 2500..3000 мм, збільшення висоти встановлення форсунки призводить до збільшення уносу оборотної води в повітря.
Швидкості повітря, але тут не впливаємо.. яка є.
Площі дзеркала води, чим більше тим краще. Рекомендована щільність зрошення бризкального басейну 0,9..1,1 (м3/год) / ( м2).
Швидкість води в бризкальному басейну. Звісно чим більше тим краще, але враховуючі розміри басейну вона все одно буде мізерна, однак все таки краще став проектувати з меншою шириною і більшою довжиною. Можливі варіанти наведено нижче.
Бризкальні басейни мають значний унос оборотної води в повітря, зазвичай 4..6 відсотка для вітру з традиційною швидкістю. При великих вітрах унос може сягати 8..10 відсотків (все залежить від роздрібнення крапель та швидкості вітру).
Також слід відзначити що бризкальні басейни зимою можуть створювати зледеніння споруд, чи іншого обладнання що находиться поряд. В літку туман що створює бризкальний басейн при мілкому розпилі може нести також небезпеку спорудам та обладнанню що поруч, особливо електричному. Для запобігання негативного впливу туману, та води що уноситься від бризкального басейну, він має бути розташований на відстані не менше ніж 200 метрів від споруд та будь-якого обладнання. Винятком можуть бути станції перекачки оборотної води що мають бути розташовані поруч. Приміщення, обладнання та споруда має бути розрахована для таких умов.
Зазвичай бризкальний басейн охолоджує оборотну воду до температури що більша температури повітря на 10..12 градусів Цельсія. Слід відзначити що бризкальний став має більший унос оборотної води в атмосферу в порівнянні з градирнями.
Примітки.
Форсунки за умови правильного підбору показують краще дрібнення крапель ніж сопла.
Закритий сухий охолоджувач. Драйкулер
Закритий сухий охолоджувач. Чіллер
Мокрий охолоджувач. Ставок охолоджувач
Мокрий охолоджувач. Бризкальний басейн
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Баштова градирня
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Відкриті градирні
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Вентиляторні градирні.
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Ежекційні градирні
Немає коментарів:
Дописати коментар