Розглянуто принцип дії баштової градирні. Наведено переваги і недоліки баштової градирні. Проаналізовано конструктивні переваги та недоліки. Наведені можливі аварійні випадки та шляхи виходу.
Принцип роботи баштової градирні
Нагріта оборотна вода подається насосом на розподільчий пристрій баштової градирні. Розподільчий пристрій являє собою декілька рядів сопел, чи форсунок.
Розподільчий пристрій зазвичай проектують на нижній чверті баштової градирні.
Далі вода під силою тяжіння опускається вниз на зрошувальний пристрій.
Зрошувальний пристрій дозволяє мати більш якісне охолодження оборотної води, яке досягається за рахунок збільшення площі контакту повітря з оборотною водою.
Повітря в градирню заходить, а точніше втягується, через повітря забірні вікна що розташовані в нижній частині градирні.
Форма градирні гіперболічна. Чим вище градирня, тим більше природна тяга. Висота найбільших баштових градирень може наближатися до ста метрів.
Тяга утворюється за рахунок різниці питомої ваги повітря в атмосфері, тобто на виході з градирні, де повітря має менший вологовміст та температуру, та повітря в градирні, що має більший вологовміст та температуру.![]() |
Баштова градирня |
Охолоджена вода з зрошувального пристрою потрапляє в басейн (водозбірна ємність в нижній частині градирні). З басейна охолоджена вода відкачується насосом.
При проектуванні слід керуватися наступними показниками:
На думку деякіх інженерів краще використовувати форсунки дуплекс на розрахунковий перепад 1,0 бар. Площа розбризкування форсунок має покривати всю площу зрошувача;
Висота встановлення форсунок (сопел) над зрошувачем 700..800 мм;
Швидкість оборотної води в водорозподільних трубах 1,5..1,8 м/с (оптимальна швидкість для співвідношення гідравлічний опір / розрахунковий діаметр трубопроводу);
Впровадити технічні рішення що до запобігання замерзання взимку, а саме для басейну під градирнею (байпас форсунок теплою оборотною водою форсунок. Через ручну арматуру направити в басейн) та повітразабірних вікон (мати можливість подати теплу оборотну воду безпосередньо на них з метою запобігання обледеніння);
Внутрішнє покриття градирні водовідштовхуюче (гідрофобне), або з відповідного матеріалу.
Закритий сухий охолоджувач. Драйкулер
Закритий сухий охолоджувач. Чіллер
Мокрий охолоджувач. Ставок охолоджувач
Мокрий охолоджувач. Бризкальний басейн
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Баштова градирня
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Відкриті градирні
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Вентиляторні градирні.
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Ежекційні градирні
Немає коментарів:
Дописати коментар