Шукати в цьому блозі

Зрошувач градирні

Проаналізовано всі типи зрошувачів градирні, а саме краплинні зрошувачі, плівкові зрошувачі та краплино-плівкові зрошувачі. Також наведено принцип роботи зрошувачів.

На яких градирнях встановлюють зрошувачі ?

Зрошувачі можуть бути встановлені в баштових градирнях, відкритих градирнях, вентиляторних градирнях, а також в деяких випадках і в ежекційних градирнях.

Примітка. Баштові градирні, відкриті градирні, вентиляторні градирні та ежекційні градирні називають зрошувальними градирнями. Чому так, нам не відомо. Напевне тому що в них можуть бути встановленні зрошувачі.

Принцип роботи зрошувача градирні

Зрошувач є частиною градирні. Загальний принцип дії наступний. Оборотна вода трубопроводом спочатку направляється на розподільчий пристрій, і далі на форсунки чи сопла. В форсунках потік води роздрібнюється, і у вигляді краплинок падає вниз на зрошувач. Кількість форсунок та їх геометричні розміри, і відповідно степень рздрібнення підбирається таким чином, щоб на зрошувач падала однакова кількість краплин з розрахунку на квадратний метр січення. Для умовного розуміння можна казати що на зрошувач іде дощ однакової інтенсивності по всьому січенню. Далі краплини потрапляють на краплинний зрошувач, у разі його навності*, де розбиваються ще на менші краплини. І далі направляються на плівковий зрошувач, також у разі його наявності*.

*В різних градирнях можуть бути різні варіанти, наприклад лише краплиний зрошувач, чи навпаки - лише плівковий зрошувач. Зазвичай встановлюють два по ходу оборотної води:  краплиний, а потім плівковий. (варіант плівковий, а потім краплинний не практикується).

Головним показником при підборі зрошувачів є щільність зрошення, або гідравлічне навантаження охолоджувача, ɡ3/год)/(м2)Дана величина виражається кількістю води в м3/год, що приходиться на 1 м2 робочої поверхні в плані. Для різних типів градирень щільність зрошення є різною, наприклад для:

відкритих градирень можливий інтервал 2..3 м3/год на м2;

баштових градирень 4..7 м3/год на м2;

вентиляторних градирень 10..16 м3/год .

При попаданні на зрошувач оборотна вода по зрошувачу збігає краплями, або тонкою плівкою. У цей час вздовж зрошувача проходять потоки повітря, які утворюються природною тягою, чи вентилятором. В зрошувачі відбувається протитік оборотної води та повітря. Тобто холодне повітря і гаряча вода стикаються, що власне і призводить до передачі тепла оборотної води до повітря, інакше кажучи відбувається охолодження оборотної води.

Після зрошувача охолодженна вода направляється в басейн. З басейна охолодженна оборотна вода відкачується насосом. Повітря, що проходить зрошувач, нагрівається за рахунок передачі частини тепла від оборотної води до нього, і далі направляється в атмосферу.


Зрошувач є однією з головних частин градирні, так як від вірності його підбору залежить можливість по охолодженню градирні, та опір по повітрю. Велика площа зрошувача завжди поліпшує охолодження оборотної води, але збільшує опір по повітрю в зрошувачі, що потребує до встановлення більш потужного приводу для вентилятора. Підібраний зрошувач має мати як найменшій опір по повітрю, але при цьому має бути достатньої площі для відповідного охолодження оборотної води. Зазначимо, що для охолодження оборотної води суттєво впливає конструкція зрошувача, а не тільки загальна поверхня охолодження зрошувача. Також відзначимо, що потрібно враховувати при підборі зрошувача і можливість його забруднення сторонніми домішками (детальніше в відповідних розділах, де розглядається відповідний тип градирні).


Які бувають зрошувачі ?

Зрошувачі (охолоджуючі елементи) бувають трьох типів:

Краплинні зрошувачі. 

Краплинний зрошувач зазвичай являє собою сітку (металеву чи пластикову), що складається з великої кількості прутів, жолобів та рейок. 

Краплини зрошувачі бувають різної форми (трикутні, прямокутні, квадратні, круглі, ромби, тощо). Укладка краплиних зрошувачів завжди передбачається конструкцією градирні. Наприклад при горизонтальній укладці їх кладуться друг на друга.

Вода в краплинний зрошувач з форсунок, чи сопел, попадає зверху, і проходить його зверху вниз. Тобто краплини стікають і роздрібнюються, тим самим утворюючі значну поверхню охолодження. Роздрібнення краплин важливо, так як це збільшує площу контакту між оборотною водою та повітрям. Чим більше площа контакту оборотної води з повітрям - тим краще охолодження.

краплинний зрошувач


Плівкові зрошувачі. 

Плівкрві зрошувачі являють собою поверхню, яка розподіляє оборотну воду дуже тонким шаром, тобто створює тонку плівку що значно збільшує площу води що охолоджується. Плівкові зрошувачі утримують в собі якусь кількість оборотної води. Плівкові зрошувачі являють собою профільні листи які з’єднуються між собою з метою утворення проходів для повітря та оборотної води (дивіться фото нижче). В таких умовних проходах оборотна вода стікає плівкою 0,3..0,5 мм, тим самим досягається максимальна площа контакту оборотної води з повітрям.


плівковий зрошувач
В цілому плівкові зрошувачі ефективні, однак вони мають великий недолік, а саме при неякісній оборотній воді вони заносяться домішками та піском.

Краплино-плівкові зрошувачі які є одночасною комбінацією двох перерахованих. Зазвичай встановлюють на верхній ряд краплинний зрошувач, а на нижній ряд плівковий зрошувач. Також є зрошувачі яки вже з завода виробника поставляються як одне ціле, тобто краплинно-плівковий зрошувач.

Примітка. Інколи вказану класифікацію умовно називають - класифікація по типу зрошувача.

Примітка. При виборі зрошувача слід додатково керуватися максимальною температурою на яку він розрахований. Зазвичай до 65 градусів Цельсія, та до 80 градусів Цельсія.

У всіх типах градирень зрошувач зазвичай крапельно-плівкового типу.


Зрошувачі всіх типів ще можуть поділятися на протиточні, де рух повітря направлений на зустріч потоку оборотній воді, та поперекточні, ду рух повітря під кутом дев’яносто градусів по відношенню до потоку оборотної води. Протиточні зрошувачі використовуються в градирнях де рух повітря з низу до гори, це можуть бути вентиляторні градирні з вентилятором що встановлюється вгорі, чи атмосферні градирні. Протиточні зрошувачі зазвичай встановлюють в градирнях де вентилятори встановлюються знизу збоку, або це можуть бути градирні відповідної конструкції.


Зміст

Немає коментарів:

Дописати коментар