Розглянуто принцип дії ежекційної градирні. Наведено переваги і недоліки ежекційної градирні.
Суть роботи ежекційної градирні полягає в роздрібненні потоку оборотної води до «водяного туману», тобто потік дрібнодисперсний.
Принцип роботи ежекційної градирні наступний. Вода подається в спеціальні форсунки чи сопла (ежектори) де потік роздрібнюється до так званого водяного пилу (туману). В процесі розпилювання утворюється знижений тиск, що в свою чергу затягує повітря. Фізично зниження тиску в градирні пояснюється конденсацією водяного туману (пилу), тобто відбувається зменшення об’єму, що призводить до підтягування повітря. В ежекційних градирнях в процесі дрібнодисперсного розпилу утворюється велика площа контакту води з повітрям, що призводить до дуже великої ефективності теплообміну. Далі вода, або як точніше водяний туман, опускається через зрошувач (може і не бути зрошувача) в нижню частину градирні, і далі в збірник води що розташовується під градирнею. З збірника оборотна вода відкачується.
Дрібнодисперсний розпил забезпечує значну площу контакту між оборотною водою та повітрям що позитивно впливає на ефективність охолодження. Однак для досягнення необхідного розпилу потрібно забезпечити швидкість в соплі форсунки на рівні 18..24 м/с що потребує більшого тиску води на вході в форсунку порівняно з градирнями інших типів, чи з форсунками бризкального басейну. Звісно це потребує більше електроенергії для подолання гідравлічного опору форсунок (ежекторів) в порівнянні з іншими типами градирень. Зазвичай гідравлічний опір форсунок (ежекторів) дорівнює 4 кГс/см2.
Ежекційні градирні мають значний унос води в атмосферу, тому вони і не набули широкого застосування. Крім того в зимовий період робота такої градирні ускладнена (мілкі краплини води замерзають і вся градирня має вигляд великого льодяника).
Для зменшення втрати води в атмосферу встановлення сепараторів можливе, однак це призводить до зменшення само втягування атмосферного повітря (сепаратор дає гідравлічний опір по повітрю). Зазвичай сепаратори на ежекційні градирні не встановлюють.
Закритий сухий охолоджувач. Драйкулер
Закритий сухий охолоджувач. Чіллер
Мокрий охолоджувач. Ставок охолоджувач
Мокрий охолоджувач. Бризкальний басейн
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Баштова градирня
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Відкриті градирні
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Вентиляторні градирні.
Мокрий охолоджувач. Зрошувальні градирні. Ежекційні градирні
Немає коментарів:
Дописати коментар